معرفی کتاب

در این بخش تعدادی از کتابهای موجود در انجمن را حضورتان معرفی مینمائیم. شما عزیزان می توانید جهت خرید کتاب مورد نظر با دفتر انجمن تماس حاصل فرمائید. 

 کتاب با من بگو


خانواده های بیماران مبتلا به اختلالات شدید روان پزشکی با مشکلات و پرسش های بسیار روبه رو می شوند. این کتاب نتیجه جمع آوری پرسش های بیش از هزار خانواده شرکت کننده در جلسات آموزش خانواده در طول نه سال است. نویسندگان این کتاب در این زمینه صاحب تجربه و تألیفات هستند و مسئولیت آموزش این خانواده ها را به عهده داشته اند. ویژگی کتاب حاضر آن است که برخاسته از نیازهای جامعه و حاصل تجربه جمعی دست اندرکاران است. خانواده های بیماران با مطالعه این کتاب، می توانند سطح آگاهی خود را بالا ببرند و برای کمک به حل مشکلات بیمارشان تعامل بهتری با درمانگران داشته باشند.

 


در ایران برنامه آموزش روان شناختی، که بر اساس فرهنگ و شرایط و امکانات درمانی ما تهیه و اجرا شده باشد، برای بیماران اسکیزوفرنیا وجود ندارد. ایده نوشتن کتاب راهنمای برنامه آموزش بیماری اسکیزوفرنیا با این هدف و به منظور رفع این نیاز شکل گرفت. کتاب راهنمای برنامه آموزش بیماری اسکیزوفرنیا برنامه ای آموزشی برای استفاده درمانگران است. نویسندگان روان شناس و روان پزشک این کتاب بر اساس اطلاعات علمی و تجربه اجرای این برنامه و سابقه تدریس کارگاههای آموزشی در زمینه آموزش روان شناختی بیماران و خانواده آنها، کتاب حاضر را نوشتند. این کتاب تمامی ابزارهای لازم برای اجرای برنامه آموزشی را در بر دارد؛ از اطلاعات و تمرین های مربوط به هر قسمت گرفته تا فرم های آموزشی به منظور تکثیر برای شرکت کنندگان.

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                             

 


 

این کتاب داستان گیرای جاناتان است، نوجوانی دوست داشتنی که رفته رفته به جوانی مضطرب و پر از طلاطم تبدیل می شود. همچنین داستان تکان دهنده ی مادری است که با این واقعیت روبه رو می شود که فرزندش دچار اسکیزوفرنیا است. داستان این کتاب روایت مواجهه ی انسان با وضعیت تراژیک زندگی است، داستان نبردی نفس گیر و شجاعانه برای نجات دادن کسان و چیزهایی که دوستشان داریم. 

آن دوسو مجری و تهیه کننده فیلم در رادیو و تلویزیون و مؤسس بنیاد سین (بنیاد ملی اسکیزوفرنیا) در استرالیاست. این کتاب داستان شخصی اوست، داستانی که با ذکاوت، شور و عشق، طنز و با صداقتی تاثیرگذار نوشته شده است. 

                                                                                                                                                      

 


 

اسکیزوفرنیا یک بیماری واقعی با ریشه های عمدتاً جسمی و پزشکی در زمینه های ارثی و بیو شیمیایی کارکرد مغز است. البته این بیماری، نظیر همه بیماریها و به ویژه بیماری های روانی، تک علتی نیست و عوامل روانی، اجتماعی و فرهنگی در شکل گیری و شدت علایم آن و پاسخگویی به درمان موثر هستند. این کتاب، اطلاعات لازم درباره ی گسترهی وسیع مسایل مربوط به زندگی با فرد مبتلا به اسکیزوفرن را به آسان ترین شکل در اختیار خانواده ها قرار می دهد. امیدواریم این اطلاعات کمک حال خانواده ها باشد تا بتوانند با در نظر گرفتن مراقبت های دارویی و روان شناختی در ارتباط با بیمار فعال عمل کنند. 

 


 

هنر انسان شدن مفاهیمی را طرح می کند که نه تنها می تواند بر زندگی عامه مردم تأثیر بگذارد، بلکه برای روان پزشکان، مشاوران آموزشی، مربیان و معلمان، گفتار درمانگران، مدیران و کارشناسان علوم سیاسی نیز بسیار کاربردی است. دیدگاه اساسی راجرز در این کتاب تحلیل مفاهیمی مانند تحقق بخشیدن به خویشتن، فرآیند انسان شدن و رشد است. راجرز از دنیای نوین که با انسان همانند شیء رفتار کرده و کرامت او را نادیده می گیرد انتقاد می کند. او همچون کودکی که باطنی پاک دارد با مشاهده جهانی که به نابودی کشانده می شود، دچار هراس شده و می کوشد با توضیح مسائل و پیشنهاد راهکارهای عملی از تنش میان افراد، نژادها و کشورها بکاهد.

 


 

فرانکل یکی از مشهورترین روانپزشکان است... تلاش های نامعقول برای غیر انسانی کردن انسان در اردوگاه آوشوتیس و داخاو، فرانکل را بر آن داشت که روانپزشکی را از طریق معنا درمانی آغاز کند. فرانکل متخصصی است که توانایی شگفت انگیزی در نگارش به زبان ساده دارد. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 کتابهای زیر تألیف جناب آقای سید جمال حسینی می باشند که دارای مطالب خواندنی و سودمندی می باشند. 

                                

 

                                              

 

                                  

 

                                            


مخاطبان این کتاب دانش جویان رشته های روانشناسی، علوم تربیتی و دیگر رشته های مرتبط هستند. به منظور بهره گیری تفصیلی و نمودارها، در بخش پایانی اکثر فصل ها، برنامه کامپیوتری مینی تب آورده شده.                                    


کتاب دنیای من، کتابی است که از تجربیات واقعی یکی از افراد مبتلا به اسکیزوفرنیا نوشته شده است و بهترین روش برای درک تجربه این عزیزان میباشد. 

 

 

 

آخرین ویرایش در سه شنبه, 31 فروردين 1395 ساعت 08:36

محتوای بیشتر در این بخش:

مطالب مفید