Forum Support

انجمن حمایت ازبیماران اسکیزوفرنیا

انجمن حمایت ازبیماران اسکیزوفرنیا در سال 1380 با شماره ثبت 13357 با هدف حمایت از بیماران اسکیزوفرنیا، مراقبین و خانواده های آنان تأسیس گردید. رسالت این انجمن، معرفی بیماری و ارتقاء آگاهی جامعه نسبت به آن، کمک به انگ زدایی و بالابردن کیفیت زندگی مبتلایان و خانواده ها، کاهش فشار روانی اقتصادی بر خانواده و حمایت یابی. جهت دستیابی به اهداف فوق از طریق آموزش خانواده، برگزاری همایش، برگزاری اردوهای تفریحی، آموزشی و درمانی، جلسات موسیقی درمانی و گروه درمانی و مشاوره و تشکیل گروه های حمایتی استفاده می گردد.

بازدید مدیر کل درمان تأمین اجتماعی استان تهران از مرکز روزانه توانبخشی  و آموزشی احبا

 

همزمان با روز جهانی معلولان جناب آقای دکتر بابک عدلی مدیرکل درمان تأمین اجتماعی استان تهران به اتفاق معاون درمان تامین اجتماعی استان تهران، جناب آقای دکتر دانش از مرکز روزانه توانبخشی و آموزشی احبا بازدید فرمودند. سرکار خانم دهباشی مدیر عامل مرکز خطاب به جناب آقای دکتر عادلی، با تاکید بر اهمیت نقش توانبخشی در بهبود بیماران اعصاب و روان،ابراز داشتند که  سازمان تامین اجتماعی بعنوان یک نهاد مهم در حوزه بیمه گذاری و  درمانی در کشور، می تواند نقش بسیار مهمی را ایفا نماید.

با توجه به ظرفیت های بسیار مناسب این مرکز، خانم دهباشی خاطر نشان کردند که تاسیس مراکز روزانه از بار بستری های طولانی مدت در بیمارستان ها می کاهد و می تواند کمک بسزایی به سازمان تامین اجتماعی باشد و در مقابل نیز این سازمان میتواند در پیشگیری های پس از ترخیص بیماران و جلوگیری از عودهای مکرر فعالیت داشته باشد.

جناب آقای دکتر بابک عدلی نیز به بیماران این مرکز اشاره نمودند و اذعان داشتند: اداره کل درمان تهران این آمادگی را دارد که با رفع موانع قانونی خدمات مورد نیاز را به بیماریهای اعصاب و روان اشاره کرد و مقرر شد پس از موافقت سازمان بهزیستی کل کشور نسبت به احداث و تاسیس مرکز روزانه در بیمارستان شهید لواسانی اقدام گردد.

در ادامه جناب آقابی دکتر بابک عدلی، نسبت به تاسیس کلینیک تخصصی روانپزشکی در این مرکز از طریق عقد قرارداد رسمی ابراز همکاری نموده و مقرر شد اقدامات لازم  صورت گیرد .

مدیر کل درمان استان تهران از کلیه بخش های مرکز توانبخشی احبا بازدید نموده و با اهدا بسته های بهداشتی هدیه برای مددجویان به همراه شیرینی، روز جهانی معلولان را به مددجویان و مسئولین مرکز تبریک و شادباش گفتند.    

ورود به سامانه

همکاران ما

مطالب مفید